Flaga UE Logo Leader Logo LGD Zielony Wierzhołek Śląska Logo PROW

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”.

Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Operacja współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19. „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”, poddziałania 19.4 Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera

Rajd rowerowy "Odjazdowy Bibliotekarz" 26.05.2018

Punktem docelowym rajdu jest Szkoła Podstawowa im. S. Ligonia w Truskolasach.. Na wszystkich uczestników rajdu, niezależnie od wieku, czekają liczne atrakcje. Po przyjeździe do wsi uczestnicy zwiedzą wraz z przewodnikiem zabytkowy kościół św. Mikołaja. Następnie odjazdowi rowerzyści wezmą udział w pikniku "Moja Niepodległa", w czasie którego będą rozwiązywać test wiedzy o Dwudziestoleciu Międzywojennym i literackie kalambury, wysłuchają także wierszy o tematyce patriotycznej w interpretacji uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Kłobucku. Piknik literacko-historyczny poprowadzi bibliotekarka Ewa Szczerkowska.

Każdy z uczestników proszony jest o wzięcie czegoś w kolorze pomarańczowym (czapeczka, apaszka, itp.) – tak, abyśmy byli widoczni w terenie. Poza tym kolor pomarańczowy to znak rozpoznawczy akcji.

Zapisy na biblioteczny rajd do 24.05: Biblioteka Publiczna, ul. Okólna 3 lub Filia nr 1, ul. Orzeszkowej 44 (budynek Gminnego Przedszkola nr 4) lub pod nr tel. 517 121 979.Koordynator: Ewa Szczerkowska, filiabiblioteczna.nr1@interia.pl.

Partnerami wydarzenia w tym roku są: LGD "Zielony Wierzchołek Śląska" i Szkoła Podstawowa nr 2 im. A. Mickiewicza w Kłobucku.

JPEGPlakat_Odjazdowy_Bibliotekarz 2018.jpeg (142,02KB)