Flaga UE Logo Leader Logo LGD Zielony Wierzhołek Śląska Logo PROW

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”.

Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Operacja współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19. „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”, poddziałania 19.4 Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera

Rajd rowerowy "Odjazdowy Bibliotekarz" 08.06.2019

Odjazdowy Bibliotekarz to akcja, w której bibliotekarze, czytelnicy i miłośnicy książek oraz rowerów, przejeżdżając przez miasto lub okolicę, mogą przyjemnie i aktywnie spędzić wiosenny dzień w gronie osób o podobnych pasjach.

Punktem docelowym naszego rajdu jest Folwark Kamyk. Natomiast zanim dotrzemy do mety na uczestników czekają po drodze różne atrakcje. W czasie jazdy będziemy zatrzymywać się na następujących przystankach: Filia Biblioteczna w Łobodnie, kapliczka św. Anny w lesie w Łobodnie, pomnik upamiętniający Polaków pomordowanych w czasie II wojny światowej w Nowej Wsi, kompleks sportowy LKS Sparta Nowa Wieś. W czasie postoju w Nowej Wsi uczestnicy rajdu będą mogli wziąć udział w pikniku europejskim „To już 15 lat”. Nie zabraknie oczywiście poczęstunku, na słodko, ale również na słono i ciepło.

Każdy z uczestników proszony jest o wzięcie czegoś w kolorze pomarańczowym (czapeczka, apaszka, itp.) - tak, abyśmy byli widoczni w terenie. Poza tym kolor pomarańczowy to znak rozpoznawczy akcji.

Zapisy na biblioteczny rajd do 03.06 (poniedziałek): Biblioteka Publiczna, ul. Okólna 3 lub Filia nr 1, ul. Orzeszkowej 44 (budynek Gminnego Przedszkola nr 4 ). Opłata od uczestnika – 7 zł. Koordynator: Ewa Szczerkowska, tel. 517 121 979.

Partnerami akcji są: LGD "Zielony Wierzchołek Śląska" i Stowarzyszenie AMS w Nowej Wsi.

Plakat_Odjazdowy_Bibliotekarz 2019.jpeg