Flaga UE Logo Leader Logo LGD Zielony Wierzhołek Śląska Logo PROW

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”.

Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Operacja współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19. „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”, poddziałania 19.4 Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera

OZE

oze obraz.png

 

Opublikowano dnia: 25 Sierpnia 2023

W dniu 25.08.2023r. podpisano Umowę o przyznaniu pomocy w ramach poddziałania 19.3 "Przygotowanie i realizacja działań w zakresie współpracy z lokalną grupą działania" objętego PROW na lata 2014-2020, na realizację Projektu współpracy "Otwieramy się na Zieloną Energię" o akronimie OZE.

Projekt realizowany będzie przez 3 Lokalne Grupy Działania:

1. LGD "Zielony Wierzchołek Śląska,

2. LGD "Perła Jury",

3. LAG "Gottinger Land"

 

Przedmiotem Umowy będzie Wymiana wiedzy i doświadczeń z zakresu wiosek samowystarczalnych energetycznie znajdujących się na obszarze niemieckiej LAG Gottinger Land i atrakcjach turystycznych partnerskich LGD oraz organizacja Rajdu rowerowego i 5 questów z zakresu wiedzy o Unii Europejskiej, obszarze LGD Zielony Wierzchołek Śląska i zielonej energii.

Łączna kwota pomocy finansowej to 450 705,00 zł

 

oze obraz.png

 

Opublikowano dnia: 26.01.2024

Zapytanie ofertowe na wydruk publikacji informacyjno-promocyjnej w ramach Projektu współpracy OZE:

1. W ramach w/w zostanie wykonana::

- Usługa wydruku publikacji informacyjno-promocyjnej.

2. Tytuł publikacji: „Otwieramy się na zieloną energię. LGD Zielony Wierzchołek Śląska, LGD Perła Jury, LAG Gottingerland”

3. Publikacja będzie zawierać materiały z realizacji projektu współpracy, podzielone na rozdziały:

•          Projekt współpracy Otwieramy Się Na Zieloną Energię - OZE

•          LGD Zielony Wierzchołek Śląska,

•          LGD Perła Jury

•          LAG Gottingerland

•          Relacja z rajdu rowerowego oraz wyjazdu studyjnego do LAG Gottingerland w tym samowystarczalnej energetycznie wioski samowystarczalnej energetycznie  – innowacyjne rozwiązania w dziedzinie OZE.

4. Parametry publikacji: Parametry publikacji: Publikacja zawierająca informacje o projekcie współpracy i obszarach uczestniczących w nim LGD oraz relację z  rajdu rowerowego i wyjazdu studyjnego do Niemiec z uwzględnieniem informacji na temat zastosowania innowacyjnego rozwiązania OZE. Publikacja 50 str. - 2000 szt., format A4 pionowy, druk cyfrowy, oprawa miękka klejona, papier ofsetowy, okładka papier kredowy z połyskiem, druk dwustronny, na każdej stronie po 2-3 zdjęcia i tekst. Projekt zostaną dostarczony przez zamawiającego..

 

Forma - rachunek/faktura.

Termin realizacji - od 20 luty 2024 roku do 25 luty 2024 roku.

Wartość oferty w kwocie brutto.

Oferty proszę składać do dnia 02.02.2024 do godz. 12.00 w biurze LGD Zielony Wierzchołek Śląska, Kłobuck, ul. Staszica 12

 

oze obraz.png

 

Opublikowano dnia: 12.01.2024

Zapytanie ofertowe na Redakcję i skład publikacji informacyjno-promocyjnej w ramach Projektu współpracy:

1. W ramach w/w zostanie wykonana::

- Usługa redakcji publikacji informacyjno-promocyjnej.

- Usługa składu publikacji informacyjno-promocyjnej. Usługa będzie obejmować: skład i łamanie, projekt layoutu, przygotowanie plików do druku, wprowadzenie poprawek autorskich,, projekt okładki, korekta zdjęć.

2. Tytuł publikacji: „Otwieramy się na zieloną energię. LGD Zielony Wierzchołek Śląska, LGD Perła Jury, LAG Gottingerland”

3. Publikacja będzie zawierać materiały z realizacji projektu współpracy, podzielone na rozdziały:

•          Projekt współpracy Otwieramy Się Na Zieloną Energię - OZE

•          LGD Zielony Wierzchołek Śląska,

•          LGD Perła Jury

•          LAG Gottingerland

•          Relacja z rajdu rowerowego oraz wyjazdu studyjnego do LAG Gottingerland w tym samowystarczalnej energetycznie wioski samowystarczalnej energetycznie  – innowacyjne rozwiązania w dziedzinie OZE.

4. Parametry publikacji: Publikacja 50 str., format A4 pionowy, druk cyfrowy, druk dwustronny, na każdej stronie po 2-3 zdjęcia oraz tekst. Zdjęcia zostaną dostarczone przez zamawiającego.

 

Forma - rachunek/faktura.

Termin realizacji - od 19 stycznia 2024 roku do 10 luty 2024 roku.

Wartość oferty w kwocie brutto.

Oferty proszę składać do dnia 19.01.2024 do godz. 12.00 w biurze LGD Zielony Wierzchołek Śląska, Kłobuck, ul. Staszica 12

 

oze obraz.png

 

Opublikowano dnia: 18.10.2023

Zapytanie ofertowe na Wykonanie zdjęć do publikacji promocyjnej w ramach Projektu współpracy:

W ramach w/w zadania wykonawca zapewni::

1. Wykonanie zdjęć 100 szt. na terenie LGD Zielony Wierzchołek Śląska            

+ 50 zdjęć z drona                                                                                                  

2. Wykonanie zdjęć 100 szt. na terenie LGD Perła Jury                                      

+ 50 zdjęć z drona                                                                                                                                                                             

3. Wykonanie zdjęć 100 szt. na wyjeździe studyjnym do Niemiec                        

 • + 50 zdjęć z drona 

Wymogi:  doświadczenie w przedmiocie zlecenia.

Forma - umowa zlecenie bądź rachunek/faktura.

Termin realizacji - od 20 listopada 2023 roku do 31 grudnia 2023 roku.

Wartość oferty w kwocie brutto.

Oferty proszę składać do dnia 27.10.2023 do godz. 15.00 w biurze LGD Zielony Wierzchołek Śląska, Kłobuck, ul. Staszica 12

 

oze obraz.png

 

Opublikowano dnia: 25 Września 2023

Zapytanie ofertowe na organizację rajdu rowerowego w ramach Projektu współpracy:

W ramach w/w zadania wykonawca zapewni::

- ubezpieczenie, - wyżywienie (wraz z poczęstunkami regionalnymi na trasie), - przygotowanie trasy rajdu (objazd testowy trasy, wyznaczenie ciekawych miejsc do zatrzymania/zwiedzania), - przygotowania mapki z trasą i punktami zatrzymania, - wykonanie zdjęć do folderu (miejsca zatrzymania), - przygotowania folderu (skład i druk [wraz z mapą), - poprowadzenie uczestników rajdu, - wykonanie fotorelacji z rajdu rowerowego, - serwis rowerowy

Rajd rowerowy zorganizowany będzie na terenie LGD „Zielony Wierzchołek Śląska” (trasa 30 km) i obejmował będzie wizytę w przedsiębiorstwie, które zrealizowało projekt zawierający OZE z dotacji pozyskanej w wyniku złożonego w LGD wniosku o dofinansowanie i atrakcje turystyczne obszaru LGD Zielony Wierzchołek Śląska.

Rajd będzie zorganizowany dla 100 uczestników, nie określamy grupy docelowej – każdy zainteresowany może uczestniczyć. Każdy z uczestników będzie miał swój własny rower.

Zaplanowanie 5 postojów na przeprowadzone konkursy (QUIZ-y):

 • Konkurs wiedzy o UE
 • Konkurs wiedzy o OZE
 • Konkurs wiedzy o funkcjonowaniu LGD nr 1,
 • Konkurs wiedzy o zrealizowanych projektach na obszarze LGD nr 1,
 • Konkurs wiedzy o Atrakcjach turystycznych obszaru LGD nr 1.

Wymogi: min. 3-letnie doświadczenie w organizacji rajdów rowerowych.; Forma - umowa zlecenie bądź rachunek/faktura.; Termin realizacji - 8 październik 2023.; Wartość oferty w kwocie brutto.; Oferty proszę składać do dnia 02.10.2023 do godz. 15.00 w biurze LGD Zielony Wierzchołek Śląska, Kłobuck, ul. Staszica 12

oze obraz.png

 

Opublikowano dnia: 22 września 2023

Zapytanie ofertowe na zakup gadżetów reklamowych na potrzeby  Projektu współpracy „Otwieramy się na Zieloną Energię” (akronim: OZE) w LGD „Zielony Wierzchołek Śląska”.

Zamówienie obejmuje:

Zakup gadżetów:

- Powerbank solarny wraz z oznakowaniem - 50 szt., (Pojemność min 30000mAh, Panel solarny umożliwiający ładowanie przez energie słoneczną, Przyłącze wejściowe USB-C, 2 przyłącze wyjściowe USB-C)

- Parasol z oświetleniem LED wraz z oznakowaniem - 50 szt. (składany, latarka LED w rączce, min. 10 żeber, wiatroszczelny, pasek odblaskowy, średnica min. 100 cm)

- Edukacyjny robot solarny wraz z oznakowaniem - 50 szt. (zabawka edukacyjno-interaktywna, zwiera elementy konstrukcyjne,  elementy elektroniczne, panel słoneczny, różne modele)

- Kubek z karabińczykiem wraz z oznakowaniem - 100 szt.  (kubek metalowy, dwie ścianki, poj. Min. 200ml, uchwyt z karabińczykiem)

- długopis touch line wraz z oznakowaniem - 200 szt. (wielozadaniowy, wyposażony w dwie miarki , małą poziomicę, śrubokręt,  touch pen)

- plecak wraz z oznakowaniem - 50 szt.  (poj. 15-20l, (Zapinany na zamek boczny otwór,  główna komora, oddzielna przegroda  na komputer, regulowane i miekkie paski na ramię, uchwyty do ręki,  przegroda zewnętrzna, boczne kieszenie na butelkę i parasol, Tkanina wodoodporna min. 50% z recyklingu)

- Poncho przeciwdeszczowe wraz z oznakowaniem - 50 szt. ( składane do zintegrowanej kieszeni, kaptur, materiał min. 50 %z recyklingu)

- Zestaw termiczny (termos + kubki - 50 szt. (ze stali nierdzewnej, z pojemnikiem na suche produkty, poj. 1l, w zest.  dwa kubki nakładane od góry)

- Worek/torba/ plecak jako opakowanie na gadżety wraz z oznakowaniem - 200 szt. (poj. 8-10l, szelki na ramiona, zewnętrzna kieszeń, Tkanina wodoodporna min. 50% z recyklingu)

Okres zlecenia: od 05 października 2023 do 15 grudnia 2023 na podstawie zawartej umowy tj. w tym okresie gadżety będą sukcesywnie dostarczane w ilościach i terminach uzgodnionych na bieżąco z zamawiającym.

Wszystkie w/w gadżety muszą być trwale oznakowane logiem projektu. Treść logo załączona jest do niniejszego zapytania w formie pliku png.

Forma płatności – faktura/rachunek.

Wartość oferty w kwocie ogólnej brutto.

Oferty proszę składać do dnia 29.09.2023 do godz. 12.00 w biurze LGD Zielony Wierzchołek Śląska, Kłobuck, ul. Staszica 12.

PNGlogo OZE.png (126,92KB)

 

oze obraz.png

 

Opublikowano dnia: 14 Sierpnia 2023

Zapytanie ofertowe na pełnienie funkcji Kierownika Projektu współpracy:

Zadania Kierownika projektu „Otwieramy Się Na Zieloną Energię – OZE”:

 1. Planowanie, koordynacja i nadzór nad prawidłową realizacją zadań leżących po stronie LGD „Zielony Wierzchołek Śląska” oraz całego projektu, w tym:
  1. Planowanie i organizacja projektu: Określenie celów projektu, harmonogramu, budżetu, zadań do wykonania i ich terminów, wyznaczenie zespołu projektowego i zarządzanie zespołem.
  2. Nadzór nad wykonaniem projektu: Śledzenie postępu projektu, monitorowanie terminów i budżetu, rozwiązywanie problemów, utrzymywanie komunikacji w zespole projektowym.
  3. Zarządzanie ryzykiem: Ocena i zarządzanie ryzykami związanymi z projektem, identyfikowanie potencjalnych zagrożeń i planowanie działań prewencyjnych.
  4. Zarządzanie jakością: Zapewnienie, że projekt będzie spełniał ustalone standardy jakości, kontrola jakości wykonanych zadań.
  5. Komunikacja z interesariuszami: Utrzymywanie komunikacji z wykonawcami, przekazywanie informacji na temat postępów projektu i rozwiązywanie ewentualnych problemów.
  6. Zarządzanie dokumentacją: Zapewnienie, że dokumentacja projektu jest kompletna, aktualna i łatwo dostępna dla wszystkich zainteresowanych stron.
  7. Rozliczanie projektu: Zarządzanie finansami projektu, monitorowanie wydatków i raportowanie postępów projektu w odniesieniu do budżetu.
 2. Wybór wykonawców zadań: wizyty przygotowawczej, wyjazdu studyjnego, rajdu rowerowego, usługi fotografa, usługi redagowania tekstów do publikacji, usługi składu publikacji, usługi druku publikacji informacyjno-promocyjnej.
 3. Przeprowadzenie rekrutacji na wyjazd studyjny.
 4. Przeprowadzenie zapisów na rajd rowerowy  i przygotowanie quizów na konkursy.
 5. Redakcja i Publikacja ogłoszeń o wydarzeniach na stronie internetowej.
 6. Bieżąca współpraca z asystentem Kierownika projektu pełniącym rolę koordynatora projektu zadań leżących po stronie LGD „Perła Jury”

Wymogi: doświadczenie i umiejętność realizacji i rozliczania projektów finansowanych z UE.

Forma - umowa zlecenie.

Okres zlecenia - od sierpnia 2023 do luty 2024.

Wartość oferty w kwocie ogólnej ubruttowionej.

Oferty proszę składać do dnia 21.08.2023 do godz. 15.00 w biurze LGD Zielony Wierzchołek Śląska, Kłobuck, ul. Staszica 12