Flaga UE Logo Leader Logo LGD Zielony Wierzhołek Śląska Logo PROW

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”.

Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Operacja współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19. „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”, poddziałania 19.4 Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera

Budowa budynku usługowo-produkcyjnego w celu rozwoju prowadzonej działalności gospodarczej i zwiększenia zatrudnienia

Wnioskodawca:
Morawski Marcin LASER-TECH
Nr wniosku:
4/4/2017
Rok:
2017
Gmina:
Gmina Blachownia
Kwota wsparcia:
300 000,00 zł
Wartość projektu:
573 175,61 zł
Przedsięwzięcie:
Rozwój działalności gospodarczej.
Cel ogólny:
Rozwój gospodarki i tym samym poprawa warunków na rynku pracy
Cel szczegółowy:
Rozwój przedsiębiorczości – wykreowanie nowych działalności gospodarczych, rozwój innowacji w przedsiębiorstwach, rozwój współpracy przedsiębiorstw ze sobą
Perspektywa finansowa:
PROW 2014-2020 - Nabory

Opis operacji:

Operacja dotyczy budowy budynku usługowo-produkcyjnego zlokalizowanego w miejscowości Blachownia, która znajduje się na obszarze LGD Zielony Wierzchołek Śląska. Zakres operacji będzie zgodny z kosztorysem inwestorskim. W nowopowstałym obiekcie będzie prowadzona produkcja związana z cięciem oraz grawerowaniem na różnego rodzaju materiałach (własnych lub powierzonych przez klienta) przy wykorzystaniu lasera. Dzięki oddaniu do użytkowania budynku uzyskam warunki do zatrudnienia nowych pracowników, a także przestrzeń niezbędną do wzrostu ilości produkcji oraz poszerzenia oferowanego asortymentu. chwili obecnej prowadzę działalność w pomieszczeniach znajdujących się w miejscowości Blachownia, które użytkuję na podstawie umowy dzierżawy.Znajduje się tamjeden z ploterów. Lokal jest mały, o powierzchni około 60 m2, brakuje w nim miejsca aby rozwijać prowadzoną działalność oraz wykorzystać możliwości maszyn, które posiadam. Druga maszyna jest zlokalizowana w obiekcie oddalonym o 4 km, który nie spełnia warunków do rozwoju działalności lub zatrudnienia pracowników. Ze względów technicznych nie jestem w stanie jednocześnie w tym samym czasie korzystać z obu maszyn. Nie dysponuję odpowiednią powierzchnią magazynową oraz warunkami umożliwiającymi zatrudnienie pracowników. Obecnie do mojej firmy spływają zamówienia przewyższające możliwości produkcyjne, które są ograniczone przede wszystkim przez brak pracowników oraz warunki lokalowe. Ponadto chciałbym rozwinąć asortyment oferowanych produktów oraz dotrzeć do nowej grupy odbiorcóW zwiększając liczbę i wartość zamówień seryjnych. Dlatego podjąłem decyzję o budowie nowego obiektu.